Dzienne archiwum: 14 czerwca 2023

XXI Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych

XXII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób NiepełnosprawnychNa stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku powrócił Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zarząd Powiatu w Pułtusku, zaś współorganizatorami jednostki Powiatu Pułtuskiego, związane z pomocą społeczną. Ich pracę koordynowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku. Do udziału w mityngu, który odbył się 13 czerwca, zaproszone zostały osoby z niepełnosprawnościami – podopieczni domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i domów środowiskowych z naszego powiatu oraz z sąsiednich zaprzyjaźnionych powiatów. Zawodników, ich opiekunów i gości powitała dyrektor PCPR w Pułtusku Joanna Sobiecka. Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cienkowski. Gościem honorowym mityngu był Artur Świercz – Mistrz Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategoriach: mężczyźni do 56 kg oraz niepełnosprawność mężczyzn, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego, Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Osób Niepełnosprawnych.