Ekologiczny Piknik Rodzinny w LO im. Piotra Skargi

W poniedziałek 5 czerwca, w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku, odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny, dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „Ekologiczny piknik rodzinny”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz Starosta Pułtuski Jan Zalewski. Powiat Pułtuski reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak, Skarbik Powiatu Renata Krzyżewska, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Anna Makówka oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Wiesław Cienkowski i Krzysztof Łachmański. Z ramienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w pikniku udział wzięła Zastępca Prezesa Zarządu Kamila Mokrzycka. W poniedziałek 5 czerwca, w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku, odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny, dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „Ekologiczny piknik rodzinny”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa  oraz Starosta Pułtuski Jan Zalewski. Powiat Pułtuski reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak, Skarbnik Powiatu Renata Krzyżewska, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Anna Makówka oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Wiesław Cienkowski i Krzysztof Łachmański. Z ramienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w pikniku udział wzięła Zastępca Prezesa Zarządu Kamila Mokrzycka.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie„Ekologiczny piknik rodzinny w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000 zł

Poniedziałkowy piknik rozpoczął się od uroczystej gali w sali sportowej LO. Uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała Dyrektor szkoły Anna Majewska. Celem programu „Ekologiczny piknik rodzinny” jest wspieranie lokalnych inicjatyw, propagujących przedsięwzięcia polegające na budowaniu postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska oraz pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego. Program jest skierowany do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego.
Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi prowadzi szereg działań, których celem była edukacja ekologiczna oraz przyrodniczo-geograficzna. W tym roku w społeczność szkolna przeprowadziła wiele aktywności związanych z ochroną Ziemi i zdrowym stylem życia. Poza ciekawymi spotkaniami, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a uczniowie prawie wszystkich klas wzięli udział w akcji „Skarga dba o planetę” czyli „sprzątanie świata”. W szkole odbył się również Dzień Ziemi i konkursy: fotograficzny, pt. „Piękno Środowiska Przyrodniczego Mojej Najbliższej Okolicy” i „Ekologiczny Przedmiot Użytkowy”.

Komisja w konkursie „Piękno Środowiska Przyrodniczego Mojej Najbliższej Okolicy” wyróżniła następujące osoby:

I miejsce – Alicja Wójtowicz kl. IID
II miejsce – Magdalena Kowalska  kl. ID
III miejsce – Dominik Pankratjew kl. IB

W konkursie „Ekologiczny Przedmiot Użytkowy” komisja przyznała:

I miejsce: Iga Piotrowska IB i Zofia Kasińska IC
II miejsce: Blanka Stankiewicz IF
III miejsce: Oliwii Pielach IIID

Ekologiczny Piknik Rodzinny był doskonałą okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów.

Podczas wydarzenia nie zabrakło elementu artystycznego, o który zadbali utalentowani uczniowie i nauczyciele Skargi. Muzyczne inspiracje pod hasłem „Z naturą w tle” zaprezentowali: Karolina Fabisiak, Rafał Chmielewski, Anna Jaworska, Vanessa Gosiewska, Mateusz Włodarczyk.
Kolejną częścią poniedziałkowego pikniku zwiedzanie galerii „EKO-Skarga”, otwarcie strefy relaksu Skargi oraz zwiedzanie ekologicznych stanowisk edukacyjnych.