Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Pułtusku

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w Starostwie Powiatowym w PułtuskuWe wtorek 19 grudnia Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Pułtusku. Harcerki ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazały je na ręce Wicestarosty Pułtuskiego Beaty Jóźwiak w obecności Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach Andrzeja Wydry oraz Zastępcy Dyrektora Łukasza Kalinowskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W roku 2023 Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy hasło „Czyńmy Pokój”. Związek Harcerstwa Polskiego zachęca do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój. W końcu pokój to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której jednostka odnajduje równowagę ze sobą i innymi ludźmi. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to również wspomnienie działalności bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona harcerstwa polskiego, który był kapłanem „błogosławionym czyniącym pokój”.