Uroczystość z okazji Dnia Strażaka

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W dniu tym wspominamy również św.  Floriana – patrona wszystkich strażaków. Z tej okazji, przez budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, odbył się w czwartek 4 maja, uroczysty apel, podczas którego odczytano nazwiska funkcjonariuszy PSP, awansujących na wyższe stopnie zawodowe.

W apelu, oprócz strażaków pułtuskiej PSP na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku bryg. mgr. Jackiem Skurzyńskim, wzięli udział zaproszeni goście – Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Andrzej Mitkowski oraz kapelan pułtuskich strażaków ks. kan. Józef Gawlik. Uroczystość zakończono złożeniem kwiatów przy obelisku, upamiętniającym poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków Powiatu Pułtuskiego oraz modlitwą w ich intencji.
Wręczenie awansów w stopniu i odznaczeń zasłużonym funkcjonariuszom PSP odbędzie się 11 czerwca, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Obrytem.