Konkurs Poezji i Prozy Wiktora Gomulickiego

Konkurs Poezji i Prozy Wiktora GomulickiegoW środę 28 lutego, pod patronatem Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego i Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka, odbyła się II edycja Konkursu Poezji i Prozy Wiktora Gomulickiego, zorganizowana przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela oraz Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku. Konkurs stał się okazją do przypomnienia twórczości związanego z naszym miastem poety i powieściopisarza Wiktora Gomulickiego, autora „Wspomnień niebieskiego mundurka”.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: recytatorskim oraz pięknego czytania. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie – Joanna Gregorczyk, Krystyna Wielgolewska i Andrzej Popowicz.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria konkurs recytatorski
I miejsce – Noemi Szczygieł, Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie
II miejsce – Aleksander Wielechowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku
III miejsce – Laura Zielińska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Obrytem
wyróżnienie – Gabriela Elak, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku
wyróżnienie – Brajan Grochowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku

Kategoria konkurs pięknego czytania
I miejsce – Dominika Sitek, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku
II miejsce – Maria Rzeczkowska, I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku
III miejsce – Daria Tańska, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie
wyróżnienie – Eliza Matusiak, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, książki oraz dyplomy, które wręczył m.in. Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk, zaś w imieniu Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego Dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Agnieszka Wądolna, a także Dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela Bożena Potyraj oraz Dyrektor LO im. Piotra Skargi Anna Majewska.

zdj. LO im. Piotra Skargi