Dzienne archiwum: 24 listopada 2023

Uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Samorządu Powiatu Pułtuskiego

Uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Samorządu Powiatu Pułtuskiego23 listopada 1998 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, pierwszemu Staroście Pułtuskiemu, przekazano Akt Utworzenia Powiatu Pułtuskiego. Zgodnie z tym dokumentem, powiat przejął odpowiedzialność za sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, w zakresie należącym dotąd do administracji rządowej. Dokładnie 25 lat od tego wydarzenia, 23 listopada 2023 roku, w sali maneż Domu Polonii w Pułtusku, odbyły się uroczyste obchody Srebrnego Jubileuszu Samorządu Powiatu Pułtuskiego, na które zaprosili: Rada Powiatu w Pułtusku na czele z Przewodniczącym Tadeuszem Nalewajkiem oraz Zarząd Powiatu w Pułtusku na czele ze Starostą Pułtuskim Janem Zalewskim. Przybyłych gości powitała Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak.

logotyp Mazowsza

Przedsięwzięcie społeczno-kulturalne pod nazwą „Jubileusz 25-lecia Samorządu Powiatu Pułtuskiego” współorganizowane jest z Samorządem Województwa Mazowieckiego.