Wielkanocna uroczystość w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku

Wielkanocna uroczystość w SOSWW środę 20 marca, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, odbyło się spotkanie wielkanocne z myślą przewodnią „Ten, który przelał krew niewinną…”. Uczniowie ośrodka zaprezentowali nastrojowy montaż słowno-muzyczny, poświęcony najważniejszym w tradycji chrześcijańskiej, Świętom Zmartwychwstania Pańskiego. Organizatorami przedstawienia był zespół nauczycieli SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku: przewodniczący zespołu – Dariusz Ruszczyński, nauczyciel katecheta – Ewa Kucharczyk, Anna Matusiek, Beata Zaręba, Katarzyna Kurowska, Anna Napiórkowska, Ilona Pierzchała, Martyna Malinowska oraz Tomasz Chrzanowski.

Dyrektor placówki Aldona Iniarska życzyła wszystkim zebranym, „aby blask Zmartwychwstałego Jezusa rozjaśniał mroki codzienności, aby wypełniał nadzieją i był źródłem niegasnącego pokoju. Niech  każdego dnia przenika Państwa przekonanie, że Bóg Nas kocha i każdemu udziela potrzebnych błogosławieństw – wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego”.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: emerytowany proboszcz parafii św. Mateusza w Pułtusku, ks. inf. Wiesław Kosek, przedstawiciele władz Powiatu Pułtuskiego – Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, Sekretarz Powiatu Katarzyna Jankowska, przewodniczącej NSZZ „Solidarność” Oświaty Ziemi Pułtuskiej Jolanta Siejbik. Obecni byli również dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, przyjaciele szkoły oraz rodzice dzieci i młodzieży. Na zakończenie uroczystości, uczniowie złożyli zgromadzonym gościom życzenia wielkanocne oraz przekazali słodki upominek i ozdobną pisankę.