Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, przy symbolicznej Mogile Żołnierzy Polski Podziemnej Obwodu Pułtusku, odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterów i patriotów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Powiat Pułtuski reprezentował Starosta Jan Zalewski wraz z Wicestarostą Beatą Jóźwiak.

Wiązanki kwiatów złożyły delegacje: przedstawiciele Kombatantów, Wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Europosła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka, Samorządu Powiatu Pułtuskiego, Samorządu Gminy Pułtusk, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych powiatu pułtuskiego, szkół, instytucji, stowarzyszeń oraz mieszkańcy Pułtuska.

Zarys historyczny działalności powojennego podziemia niepodległościowego przedstawiła dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego Anna Kmiołek-Gizara. Wartę honorową wystawiła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku. Dowódcą uroczystości był Karol Bystrek.

Organizatorami uroczystości były Samorządy – Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk.