Ruszyła VIII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Ruszyła VIII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”Koła Gospodyń Wiejskich mogą już zgłaszać się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”, który corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki KGW i stowarzyszeń z terenów wiejskich.

 

Celem „Bitwy Regionów” jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie przez upoważnionego przedstawiciela KGW w okresie od dnia 1 do dnia 31 marca 2023 r. drogą elektroniczną, formularza zgłoszeniowego. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Formularz i regulamin dostępne są ta stronie www.bitwaregionow.pl.Bitwa Regionów_plakat