Rolnicy Powiatu Pułtuskiego podziękowali za plony

Rolnicy Powiatu Pułtuskiego podziękowali za plonyNiedziela 3 września w Powiecie Pułtuskim była świętem rolników. Stało się to za sprawą Powiatowo-Gminnego Święta Plonów, na które zaprosili: Samorząd Powiatu Pułtuskiego, Samorząd Gminy Pułtusk, sołtysi wraz ze społecznością sołectw Jeżewo i Kacice. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta, polowa msza święta o Boże błogosławieństwo dla rolników Powiatu Pułtuskiego. Eucharystię poprzedził korowód dożynkowy z darami ziemi, niesionymi do ołtarza przez przedstawicieli czternastu sołectw Gminy Pułtusk.

Na czele korowodu szła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pułtusk. Chleb – najważniejszy pokarm – w korowodzie nieśli Państwo Maria i Janusz Jeleniowie z Kacic – starostowie dożynkowi, aby następnie, podczas mszy, przekazać go gospodarzom święta plonów – Staroście Pułtuskiemu Janowi Zalewskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Pułtusk Wojciechowi Gregorczykowi.

Rolnicy Powiatu Pułtuskiego podziękowali za plony

Po mszy świętej, której przewodniczył Dziekan Dekanatu Pułtuskiego ks. kan. Janusz Kochański, uczestnicy uroczystości przystąpili do tradycyjnego obrzędu dzielenia się chlebem, po którym oddali się zabawie do późnych godzin wieczornych.

Rolnicy Powiatu Pułtuskiego podziękowali za plony

Organizatorzy Powiatowo-Gminnego Święta Plonów zapewnili mieszkańcom Pułtuska i powiatu wiele atrakcji, wśród nich m.in. stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji, prezentacje maszyn rolniczych, zawody (Turniej Sołectw, Mistrzostwa Gminy Pułtusk w wyciskaniu odważnika 17,5 kg), zabawy i koncerty. Przed pułtuską publicznością wystąpili: Artystyczny Zespół Estradowy MCKiS, tancerze ze Studia Tańca SWAG Olgi Nitkowskiej-Brejnak, zespół TEAM, zespół CHOJNACKI BAND, zespół SPONTAN oraz DAWID NAROŻNY.

Organizatorami wydarzenia byli:
Samorząd Powiatu Pułtuskiego
Samorządu Gminy Pułtusk
Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku
Sołectwo Kacice
Sołectwo Jeżewo
Ochotnicze Straże Pożarne

Wydarzenie współorganizowane było z Samorządem Województwa Mazowieckiego.