Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych po raz jedenasty

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych po raz jedenastyW czwartek 20 kwietnia, w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, odbył się XI Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych, na który zaprosił Starosta Powiatu Pułtuskiego Jan Zalewski. Organizatorem przeglądu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku.
Przybyłych do sali pułtuskiego Kina „Narew” – zaproszonych gości oraz podopiecznych powiatowych jednostek pomocy społecznej, dyrektorów i pracowników – powitała dyrektor PCPR Joanna Sobiecka.

Głos zabrała Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, która podziękowała za wkład i zaangażowanie w przygotowanie tego ważnego dla Samorządu Powiatu Pułtuskiego przedsięwzięcia. Na ręce wicestarosty słowa uznania i podziękowania złożyły przedstawicielki Oddziału Mazowieckiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Beata Noceń oraz Anna Tyszka, a także, w imieniu Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku Beata Gemza.
Na scenie zaprezentowali się wspaniali artyści, podopieczni powiatowych jednostek pomocy społecznej – DSP-ów w Pułtusku, Obrytem, Ołdakach, Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Pułtusku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie. Występujący zachwycili zgromadzoną publiczność swoimi talentami wokalnymi, aktorskimi i recytatorskimi. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W ramach XI Powiatowego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych zorganizowano Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Wiosna bez barier”. Laureaci, z rąk wicestarosty Beaty Jóźwiak i dyrektor PCPR Joanny Sobieckiej, otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki. Prace fotograficzne uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: dyrektor PCPR Joanna Sobiecka, dyrektor MCKiS w Pułtusku Izabela Sosnowicz-Ptak oraz redaktor Pułtuskiej Gazety Powiatowej Grzegorz Gerek.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Katarzyna Oleksy – Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku
II miejsce Jarosław Ochman – Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku
III miejsce Krystyna Szczypińska – Senior VIGOR w Pułtusku

Wyróżnienia otrzymali:
Alan Rychcik SOSW Pułtusk
Sebastian Prusinowski SOSW Pułtusk
Krzysztof Karczewski Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

Przeglądowi towarzyszyła Wystawa Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Piękne prace w wykonaniu podopiecznych powiatowych jednostek można było podziwiać w holu Kina „Narew”.
Czwartkowe wydarzenie zakończyło wręczenie podziękowań, wspólna pamiątkowa fotografia oraz słodki poczęstunek.