Otwarcie Punktu Doradztwa dla Młodzieży w Powiatowym Urzędzie Pracy

Otwarcie Punktu Doradztwa dla Młodzieży w Powiatowym Urzędzie PracyPiątek 1 września był dniem, w którym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku uroczyście otwarto Punkt Doradztwa dla Młodzieży, będącego częścią pilotażowego projektu pn. „w Punkt 3w1. Punkt doradztwa dla młodzieży”, finansowanego ze środków Rezerwy Funduszu Pracy. W otwarciu udział wzięli przedstawiciele Powiatu Pułtuskiego – Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Beata Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nalewajk oraz Skarbnik Powiatu Renata Krzyżewska. Koszt inwestycji – remontu powierzchni użytkowej na potrzeby punktu – wyniósł 70 000 zł i w całości został sfinansowany ze środków Samorządu Powiatu Pułtuskiego. Uczestników uroczystości powitał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku Witold Chrzanowski.

Celem, jaki przyświecał podjęciu tej inicjatywy, było kompleksowe wsparcie i informacja  z obszarów aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, pomocy społecznej oraz doradztwa psychologicznego dla osób w wieku 18-30 lat, zamieszkujących na terenie powiatu pułtuskiego – tzw. „3w1”.
Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu pilotażowego pn. „w Punkt 3w1. Punkt doradztwa dla młodzieży”. Wartość projektu: blisko 1,5 mln zł – w całości finansowana ze środków Rezerwy Funduszu Pracy.