84. rocznica wybuchu II wojny światowej

84. rocznica wybuchu II wojny światowej1 września, przy pomniku poświęconym Żołnierzom Września 1939 roku, odbyła się uroczystość upamiętniająca 84. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Hołd poległym w walce z niemieckim okupantem oddali przedstawiciele kombatantów, władz Parlamentu RP, Samorządu Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk, przedstawiciele służb mundurowych, oświaty, instytucji i stowarzyszeń. Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentował Starosta Jan Zalewski wraz z Wicestarostą Beatą Jóźwiak oraz Przewodniczącym Rady Powiatu w Pułtusku Tadeuszem Nalewajkiem.

Rys historyczny przedstawiła nauczycielka historii z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku Justyna Wyrzykowska. Wartę honorową wystawiła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. Dowódcą uroczystości był rekonstruktor Michał Świdwa.