Niespodzianka po feriach dla uczniów Ruszkowskiego

Remont w ZSZ im. Jana RuszkowskiegoOd listopada 2022 roku, w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego trwa remont. Efekty pierwszego etapu prac młodzież mogła zobaczyć już po feriach. Oddano do użytku część szkoły zlokalizowaną na piętrze. W poniedziałek 27 lutego, punktualnie o godz. 8:00, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Kaszuba, przeciął wstęgę i wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, mający zajęcia w tej części szkoły, mogli zobaczyć nowe oblicze szkolnego korytarza, sal lekcyjnych i łazienek.

Realizowana w placówce inwestycja, dofinansowana jest z budżetu województwa mazowieckiego, w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Łączna wartość inwestycji wynosi 4 475 341,77 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 2 485 200, 00 zł, wkład własny Powiatu Pułtuskiego 1 990 141,77 zł.

I etap obejmował wymianę elektryki, sieci LAN, monitoringu wizyjnego, remont trzech łazienek, malowanie pracowni, wymianę drzwi, remont korytarza i klatek schodowych. Dodatkowo od poniedziałku 28 lutego uczniowie Ruszkowskiego mogą korzystać z nowoczesnej pracowni do nauki języka angielskiego. Zmiana funkcjonalności i wizerunku szkoły trwa.


Piętro budynku Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego po remoncie