Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych

W minioną niedzielę, 5 marca, w pułtuskiej bazylice, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, którą poprzedził program artystyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły powiatu pułtuskiego – Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie.

Po eucharystii złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary terroru komunistycznego, która znajduje się na budynku przedszkola przy ul. Marii Konopnickiej. Podczas uroczystości Powiat Pułtuski reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku Anna Kmiołek-Gizara, krewna jednego z Żołnierzy Wyklętych, Jana Kmiołka, uczestnika jednej z największych bojowych akcji polskiego podziemia niepodległościowego – odbicia pułtuskiego więzienia.

Niedzielna uroczystość odbyła się w ramach społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.