„Młodzież zapobiega pożarom” – turniej wiedzy rozstrzygnięty

Powiatowe eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 10 marca, w Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, filii AFiB „Vistula”, odbyły się powiatowe eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Podczas rozdania nagród Powiat Pułtuski reprezentowała Dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Starostwa Powiatowego w Pułtusku Agnieszka Wądolna, która wręczyła laureatom pierwszych miejsc, w dwóch grupach wiekowych, nagrody Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego.

W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy wyłonieni zostali podczas eliminacji gminnych. Uczestnicy, podzieleni na trzy grupy wiekowe, rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 60 pytań.

Wyniki powiatowych eliminacji XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przedstawiają się następująco:

Pierwsza grupa wiekowa (uczniowie klas I – IV szkół podstawowych):
I miejsce – Paulina Robaczek, PSP nr 4 w Pułtusku
II miejsce – Franciszek Szulecki, PSP nr 4 w Pułtusku
III miejsce – Natalia Turek, SSP w Gzach

Druga grupa wiekowa (uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych):
I miejsce – Kinga Ciach, PSP w Przewodowie
II miejsce – Mateusz Kołaczek, PSP w Płocochowie
III miejsce – Jakub Kołaczek – PSP w Płocochowie

Trzecia grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadpodstawowych):
I miejsce – Marcel Dzwonkowski, LO im. P. Skargi w Pułtusku
II miejsce – Maria Rzeczkowska, ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
III miejsce – Julia Piecychna, LO im. P. Skargi w Pułusku

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pułtusku, Firmę MARDOM Pro Sp. z o. o. Lipniki Stare, PHU BUDOMUR Sp. z o. o. Pułtusk oraz Nadleśnictwo Pułtusk. Ponadto laureaci pierwszych miejsc w trzech grupach wiekowych, będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju.