Jubileusz 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówcu

Jubileusz 75-lecia Ochoniczej Straży Pożarnej w Grabówcu

W niedzielę 7 maja, władze Powiatu Pułtuskiego wzięły udział w uroczystości z okazji Jubileuszu 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówcu, połączonej z Gminnym Dniem Strażaka. Samorząd powiatowy reprezentowali: Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk.

Niedzielną uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażackiej braci z Grabówca, odprawiona w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Józef Gawlik. Po mszy świętej, na placu przed remizą OSP w Grabówcu, odbył się apel strażacki. W uroczystości wziął udział również Wicepremier Henryk Kowalczyk, a także władze Gminy Pułtusk z burmistrzem Wojciechem Gregorczykiem na czele. Przybyłym gościom historię OSP w Grabówcu przybliżyła druhna Beata Bielińska. Uczestnicy uroczystości byli świadkami odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy jubileuszowej oraz figurki św. Floriana. Jubileusz był okazją nie tylko do podsumowania dotychczasowej działalności jednostki, ale także do uhonorowania zasłużonych strażaków i podziękowania wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w funkcjonowanie OSP w Grabówcu.