I sesja Rady Powiatu w Pułtusku VII kadencji

I sesja Rady Powiatu Pułtuskiego VII kadencjiW poniedziałek 6 maja, w Starostwie Powiatowym w Pułtusku, odbyła się I sesja Rady Powiatu w Pułtusku VII kadencji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu, sesję prowadziła najstarsza radna Halina Zofia Banach. Po otrzymaniu z rąk  przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej w Pułtusku Joanny Kalinowskiej zaświadczeń o wyborze, Radni Rady Powiatu w Pułtusku złożyli ślubowanie, co było najważniejszym punktem poniedziałkowych obrad.

Do komisji skrutacyjnej, która podczas pierwszego posiedzenia Rady Powiatu przeprowadziła głosowanie na Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady, Starostę Pułtuskiego, Wicestarostę Pułtuskiego oraz członków Zarządu Powiatu, wybrano: radnego Mirosława Barszcza, radną Różę Krasucką oraz radnego Pawła Kowalczyka.

W wyniku tajnych głosowań Przewodniczącym Rady Powiatu w Pułtusku został Tadeusz Nalewajk, Wiceprzewodniczącymi Adam Knochowski oraz Marek Jończyk.

I sesja Rady Powiatu w Pułtusku VII kadencji

Radni Powiatu Pułtuskiego na stanowisko Starosty Powiatu Pułtuskiego wybrali radnego Jana Zalewskiego, natomiast Wicestarostą, została radna Beata Jóźwiak, której kandydaturę zgłosił radnym Starosta Pułtuski.

I sesja Rady Powiatu w Pułtusku VII kadencji

Radni, na wniosek Starosty Pułtuskiego, który zaproponował kandydatury na członków Zarządu Powiatu, zadecydowali, że w skład Zarządu Powiatu Pułtuskiego wejdą: radna Emilia Gąsecka, radny Zbigniew Księżyk oraz radny Wiesław Cienkowski.

I sesja Rady Powiatu w Pułtusku VII kadencji

Ostatnim punktem I sesji VII kadencji Rady Powiatu w Pułtusku było podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Pułtuskiego.