XIII Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”

XII Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”16 listopada, w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, po raz trzynasty odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”. Wszystkich uczestników, ich opiekunów oraz zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Anna Majewska. Talenty wokalne i muzyczne młodzieży oceniało jury w składzie: pomysłodawczyni konkursu Wanda Koniecka-Pieńkos, sybiraczka i nauczycielka Aldona Łaszczych, dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel, śpiewaczka operowa Ewa Frakstein oraz absolwent LO im. Piotra Skargi w Pułtusku, muzyk i wokalista Szymon Fabisiak. Podczas konkursu Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentowała Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Pułtusku Tadeuszem Nalewajkiem. Wicestarosta wręczyła nagrodę laureatowi konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych, ufundowaną przez Zarząd Powiatu w Pułtusku. Konkurs poprowadzili uczniowie liceum – Anna Wiśniewska oraz Igor Borucki.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – Alicja Paradowska
II miejsce – Chór z Pniewa
III miejsce – Maja Gąszcz

KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I miejsce – Natalia Łączkowska
II miejsce – Zespół Bratniacy
III miejsce – Anna Krupińska

KATEGORIA PIEŚŃ KRESOWA
I miejsce – Maciej Pietrzykowski
II miejsce – Zespół Kantylena
III miejsce – Karolina Fabisiak
Wyróżnienie – Sandra Włodarczyk

Nagrodę specjalną od Stowarzyszenia „Pamięć i Tożsamość im. Wincentego Witosa” otrzymała Natalia Łączkowska. Nagrodę specjalną przyznaną przez Adama Maickiego otrzymała Karolina Fabisiak.

Dodatkowe nagrody specjalne otrzymali:
uczniowie szkół podstawowych – Duet Trymolki, Laura Kisiel, Marcelina Pietruszczak, Ewelina Dąbrowska/ Weronika Kur/ abina Maliszewska
szkoły ponadpodstawoe – Katarzyna Zadruska, Wiktoria Radziszewska
pieśń kresowa – Oliwia Tomczyk, Aleksandra Janas