Konferencja na temat rozwoju kształcenia zawodowego w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego„Rozwój kształcenia zawodowego i uczenia się w miejscu pracy w partnerstwie z przedstawicielami branż” to tytuł konferencji, która odbyła się w czwartek 16 listopada w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Z ramienia Samorządu Powiatu Pułtuskiego w konferencji wzięła udział Sekretarz Powiatu Katarzyna Jankowska. Przybyłych gości, prelegentów, nauczycieli i uczniów powitała dyrektor szkoły Anna Kmiołek-Gizara.

Uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji przedstawicieli regionalnych instytucji, firm oraz uczelni. Głos zabrali: Izabela Kierska, Agata Łojek, Iwona Studniak, dr inż. Robert Janczewski, Krzysztof Baran, Iwona Pacławska, Marzena Staniszewska-Szeliga. Wydarzeniu towarzyszyły również indywidualne konsultacje z prelegentami.

Przybyli na konferencję wysłuchali następujących prelekcji:
– Izabela Kierska MSCDN Ciechanów ekspert Krajowego Zespołu Ekspertów ds. Kształcenia i Szkolenia Zawodowego EVET – „Znaczenie sieci współpracy w szkolnictwie zawodowym”
– Agata Łojek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku, Iwona Studniak doradca zawodowy PUP w Pułtusku – „Współpraca Urzędów Pracy oraz instytucji działających na rzecz rynku pracy ze szkołami kształcącymi w zawodach – możliwości perspektywy”
– dr inż. Robert Janczewski, Wydział Inżynierii i Ekonomii, Zakładu Informatyki Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie – “Rozwój branży informatycznej i logistycznej w Polsce i na świecie”
– Krzysztof Baran, dyrektor zarządzający spółki AGGE należącej do Grupy Mardom oraz Joanna Groszkowska, dyrektor presonalny w Grupie Mardom, Iwona Pacławska dyrektor personalny i administracyjny ETI POLAM – “Skuteczne narzędzia do organizacji i optymalizacji pracy”
– Marzena Staniszewska-Szeliga nauczyciel ZSZ – “Sieć Współpracy SYNERGIA w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku”

zdj. Pułtusk News