Ponad 20 milionów dofinansowania na rozbudowę i przebudowę dróg powiatowych

• Ponad 20 milionów dofinansowania na rozbudowę i przebudowę dróg powiatowychW środę 11 października, Starosta Pułtuski Jan Zalewski wraz z Wicestarostą Pułtuskim Beatą Jóźwiak, odebrali z rąk Ministra Członka Rady Ministrów Henryka Kowalczyka symboliczne promesy na dofinansowanie rozbudowy i przebudowy dróg powiatowych. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad 20 milionów złotych.

Dofinansowanie na inwestycje drogowe  pozyskano z następujących źródeł:

• 5 246 543,17 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej – ulicy Białowiejskiej w mieście Pułtusk, inwestycja będzie realizowana w 2024r.,
  • 10 800 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na inwestycję pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3403W (ul. Mickiewicza) w Pułtusku wraz z budową ronda”, inwestycja będzie realizowana w 2024r.,
  • 4 000 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na przebudowę drogi powiatowej 3419W na odcinku Kowalewice Włościańskie – Ostrzeniewo.