Otwarcie nowego budynku Urzędu Gminy w Świerczach

Otwarcie nowego budynku Urzędu Gminy w ŚwierczachPo wielu latach starań Gmina Świercze zyskała nowy budynek administracyjny, wybudowany dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W poniedziałek 9 października odbyło się otwarcie inwestycji. Podczas uroczystości Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentowała Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak wraz z członkinią Zarządu Powiatu w Pułtusku Haliną Zofią Banach oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Nalewajkiem.

W nowoczesnym i przestronnym budynku swoją siedzibę znalazł nie tylko Urząd Gminy w Świerczach, ale także posterunek Policji, Urząd Stanu Cywilnego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Przedstawiciele władz Samorządu Powiatu Pułtuskiego złożyli gospodarzowi Gminy Świercze Wójtowi Adamowi Misiewczowi oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Wiesławowi Adamiakowi gratulacje i wyrazy uznania dla determinacji, dzięki której ta długo wyczekiwana inwestycja mogła zostać zrealizowana.