Życzenia władz Powiatu Pułtuskiego z okazji Powiatowo-Gminnego Święta Plonów w Pułtusku

Życzenia z okazji Powiatowo-Gminnego Święta Plonów w Pułtusku

Drodzy Rolnicy, Mieszkańcy Powiatu Pułtuskiego

Coroczne Święta Plonów są ukoronowaniem trudu rolników i ich rodzin, hołdem i wyrazem szacunku, złożonym pracującym na roli, za ich przywiązanie do ziemi.  Wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że to dzięki ciężkiej pracy rolników, codziennie na nasze stoły trafia chleb – najważniejszy pokarm, a zarazem symbol dożynek.

Rolnictwo to jeden z wiodących sektorów gospodarki. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne maszyny, stale pogłębiana wiedza, sprzyjają rozwojowi pracy na roli. Przy okazji Święta Plonów należy jednak pamiętać, że praca rolnika jest pełna poświęcenia i wyrzeczeń. Zasługuje na szczególną wdzięczność w obliczu tego, w jak trudnych czasach przychodzi rolnikowi troszczyć
się o to, co dla niego najważniejsze.

Współczesny rolnik musi stawić czoła wielu pojawiającym się problemom oraz umiejętnie dostosować się do wielu, coraz poważniejszych wyzwań. Trudne warunki atmosferyczne, wzrost cen energii, paliw, nawozów spowodowały, że ostatnie lata dla polskich gospodarzy były niezmiernie trudne. Ciężką sytuację pogłębia wojna tocząca się na Ukrainie. Dlatego szczególnie dziś, pomimo wielu niepewności i zagrożeń, musimy pamiętać o tym, że polskie rolnictwo ma decydujące znaczenie w budowaniu dobrobytu całego społeczeństwa, także mieszkańców Powiatu Pułtuskiego. A nasza wspólna odpowiedzialność za ziemię powinna być większa niż kiedykolwiek.

Szanowni Rolnicy

Wincenty Witos, przywódca ruchu ludowego, powiedział: „Chłop zachował w najgorszych chwilach ziemię, religię i narodowość. Te trzy wartości dały podstawę do stworzenia państwa.” – Niech te słowa towarzyszą Waszej pracy każdego dnia, abyście zawsze pamiętali
o przywiązaniu do ziemi, religii i narodu.

W imieniu Samorządu Powiatu Pułtuskiego wszystkim rolnikom składamy ogromne podziękowania. Niech zebrane plony będą źródłem satysfakcji, a Waszej pracy zawsze towarzyszy radość oraz należyty szacunek ze strony całego społeczeństwa. Życzymy Wam i Waszym rodzinom przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech nadchodząca jesień będzie dla Was czasem zasłużonego odpoczynku i wytchnienia.

Starosta Pułtuski Jan Zalewski
Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak