„Wchodzę na rynek pracy – moje artystyczne CV” rozstrzygnięcie konkursu pod patronatem Starosty Pułtuskiego14 marca, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Wchodzę na rynek pracy – moje artystyczne CV”. Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Pułtuski Jan Zalewski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Pułtuska Gazeta Powiatowa, zaś instytucjami wspierającymi organizację były: Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Pułtusku. Przedmiotem Konkursu były prace plastyczne w dowolnie wybranej technice, przedstawiające autoprezentację swoich możliwości, zainteresowań, mocnych stron dla potencjalnego pracodawcy.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 67 prac z 15 placówek specjalnych z całego kraju, m. in. Torunia, Katowic, Dęblina, Olsztyna, Suwałk. W I kategorii klas I-IV szkół podstawowych specjalnych napłynęło 6 prac, w II kategorii klas V-VIII szkół podstawowych specjalnych – 20 prac, natomiast w III kategorii klas I-III szkół przysposabiających do pracy – 41 prac.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu w trzech kategoriach:

Kategoria I – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych specjalnych
I miejsce – Wiktor Krajewski, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu– praca wykonana pod kierunkiem pani  Marty Capuknis
II miejsce – Andrzej Solorz, uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 55 w Katowicach praca wykonana pod kierunkiem pani Barbary Studziżby
III miejsce – Jakub Sikorski, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu, praca wykonana pod kierunkiem pani Katarzyny Żurowskiej

Kategoria II – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych specjalnych
I miejsce – Marcin Cudak, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach – praca wykonana pod kierunkiem pani Małgorzaty Hajduk
II miejsce – Konrad Małecki, uczeń  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Skarżysko-Kamienna – praca wykonana pod kierunkiem pań Anity Magdziarz i Lidii Hanc
III miejsce – Maja Czerwińska, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pułtusku – praca wykonana pod kierunkiem pani Izabeli Rolińskiej

Kategoria III – uczniowie klas I-III szkół przysposabiających do pracy
I miejsce – Arkadiusz Borkowski, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pułtusku – praca wykonana pod kierunkiem pani Marioli Żebrowskiej
II miejsce – Bartosz Tymoteusz Suchwałko uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Suwałkach – praca wykonana pod kierunkiem pana Roberta Możdżera
III miejsce – Aleksandra Ziółkowska, uczennica  Zespołu Placówek  Edukacyjnych Szkoła Przysposabiająca do Pracy  w Olsztynie – praca wykonana pod kierunkiem pani Anny Wangin- Dmyterko

Gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni mailowo o wynikach konkursu. Natomiast laureaci otrzymają dyplomy i nagrody za udział w konkursie drogą pocztową.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, szkołom za udział w konkursie. Szczególne podziękowania należą się instytucjom współpracującym przy organizacji wydarzenia.

Zespół nauczycieli SOSW powołany do organizacji konkursu: Żaneta Tkaczyk,  Małgorzata Bandurska, Anna Szczesna, Monika Olszewska, Barbara Gorczyńska, Monika Kołodziejczyk, Marta Janiszewska- Bednarek, Iwona Nowosielska.