Uroczystość w Zambskach Kościelnych z okazji 84. rocznicy obrony linii Narwi pod PułtuskiemNa zaproszenie Wójta Gminy Obryte oraz proboszcza parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych, w niedzielę 10 września, przedstawiciele władz Samorządu Powiatu Pułtuskiego wzięli udział w uroczystości patriotycznej z okazji 84. rocznicy obrony linii Narwi pod Pułtuskiem przez Żołnierzy 5 Pułku Piechoty Legionów „Zuchowaci”.

Hołd poległym żołnierzom, spoczywającym w zbiorowej mogile na cmentarzu w Zambskach Kościelnych, w imieniu powiatowego samorządu oddali: Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz radna Rady Powiatu w Pułtusku Emilia Gąsecka. Kwiaty przy mogile złożyli również przedstawiciele jednostek powiatowych z terenu gminy – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Obrytem Wojciech Łach wraz z zastępcą, Dariuszem Smykiem. Słowo do uczestników uroczystości skierował radny Rady Powiatu, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Mirosław Barszcz, Sekretarz Gminy Obryte.

zdj. UG Obryte