Powiat Pułtuski na 10 miejscu wśród najbogatszych powiatów w Polsce

27 lipca ukazał się kolejny, 15 numer pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, w którym opublikowano ranking najbogatszych samorządów w 2023 roku. Według rankingu 10 miejsce wśród najbogatszych powiatów w Polsce w 2023 roku zajął Powiat Pułtuski. Autorzy rankingu, przeprowadzając ocenę kondycji finansowej samorządów, uwzględnili dochody własne i otrzymane subwencje, a także dotacje ze źródeł zewnętrznych na wydatki inwestycyjne.

Ponadto rankingowi towarzyszy obszerny materiał redakcyjny, dotyczący sytuacji finansowej samorządów u progu nowej kadencji, który zawiera m.in. artykuł pt. „Skuteczna polityka finansowa w czasach kryzysu”, poświęcony dobrej polityce finansowej Samorządu Powiatu Pułtuskiego. Jak czytamy w artykule, potwierdza ją nie tylko miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu, ale przede wszystkim wiele inwestycji oraz projektów społecznych i edukacyjnych, zrealizowanych w ubiegłej kadencji za około 206 mln zł, z czego około 146 mln zł stanowiło dotacje pozyskane ze źródeł zewnętrznych.

Powiat Pułtuski na 10 miejscu wśród najbogatszych powiatów w Polsce

Na łamach „Wspólnoty” wypowiedział się również Starosta Pułtuski Jan Zalewski, który podkreślił, iż zajęcie tak dobrej lokaty świadczy o dobrej pracy Zarządu Powiatu oraz Rady Powiatu nad utrzymaniem wysokiego poziomu inwestycji. Ponadto Starosta Pułtuski zwrócił uwagę m.in. na fakt, iż przez pięć lat minionej kadencji władze powiatu musiały podejmować niełatwe decyzje, często szukając dobrych rozwiązań na rzecz rozwoju samorządu. Podkreślił również, że Powiat Pułtuski stara się prowadzić politykę zrównoważonego rozwoju, planując dochody realnie, a wydatki realizując efektywnie.

Zachęcamy do lektury aktualnego, 15 wydania pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.