Podpisanie umowy na rozbudowę ul. Białowiejskiej

Podpisanie umowy na rozbudowę ul. Białowiejskiej12 czerwca podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3431W, ul. Białowiejska w m. Pułtusk”, współfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą prac jest firma PDG sp. z o.o. z Baboszewa.

Rozbudowa ulicy Białowiejskiej: droga jednojezdniowa o przekroju 2×3,25m, z chodnikami obustronnymi o szerokości 2,00m lub do istniejących ogrodzeń, na odcinku do km 0+800, na dalszym odcinku do końca opracowania z chodnikiem prawostronnym o szerokości 2,00 m i poboczem z kruszywa łamanego o szerokości 1,00 m. Nawierzchnia drogi wykonana będzie w konstrukcji półsztywnej z górnymi warstwami asfaltowymi.
Ze względu na zabudowę wielorodzinną oraz siedzibę kilku firm zostaną wykonane zatoki parkingowe oraz chodniki z możliwością parkowania.
Droga powiatowa nr 3421W łączy się na skrzyżowaniach z drogami gminnymi: ulicą Komisji Edukacji Narodowej (DG 340464W), ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego (DG 340815W), projektowaną Aleją Solidarności (DG 340854W).
Po obu stronach drogi znajdują się zjazdy indywidualne o szerokościach dostosowanych do istniejących bram. Ze względu na ograniczoną widoczność przy zatokach parkingowych wprowadzono elementy uspokojenia ruchu w postaci skrzyżowania wyniesionego, ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dwa przejścia wyniesione. Odwodnienie drogi odbywać się będzie przez kanalizację deszczową, która w ramach inwestycji zostanie przebudowana i rozbudowana.

Data podpisania umowy: 12.06.2024 r.
Wartość umowy: 7 099 000,00 zł brutto
Zadanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg