Otwarcie wystawy pt. „Bohaterki. Kobiety powstania styczniowego”

Otwarcie wystawy pt. "Bohaterki. Kobiety powstania styczniowego"W sobotę 23 września, otwarto wystawę pt. „Bohaterki. Kobiety powstania styczniowego”, będącą hołdem oddanym kobietom, mieszkankom Pułtuska i okolicznych wsi, które oddały życie w obronie Ojczyzny, wyróżniając się patriotyczną postawą i bohaterstwem podczas powstania styczniowego. Wystawa eksponowana jest z Muzeum Regionalnym w Pułtusku i tam też odbyła się uroczystość jej otwarcia. Podczas tego wydarzenia Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentowała Sekretarz Powiatu Katarzyna Jankowska.

Wystawę, która m.in. przybliża rolę kobiet w 1863 roku, zorganizowano z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Jej kustoszem jest Paulina Biernacka. Wystawę można zwiedzać do 31 grudnia 2023 r., w godzinach pracy Muzeum Regionalnego w Pułtusku.

zdj. UM w Pułtusku