Otwarcie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Otwarcie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w PułtuskuW piątek 12 maja, władze Powiatu Pułtuskiego – Starosta Pułtuski Jan Zalewski, Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk wraz z Radnymi Rady Powiatu – wzięły udział w uroczystym apelu policyjnym z okazji otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. W obecności władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, a także kierownictwa polskiej i mazowieckiej Policji – I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadisp. Dariusza Augustyniaka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadisp. Waldemara Wołowca, klucze do nowej komendy, z rąk Wicepremiera Henryka Kowalczyka, odebrał Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku podinsp. Paweł Antośkiewicz.

Otwarcie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Piątkowa uroczystość stała się również okazją do ślubowania nowo przyjętych policjantów oraz wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Medal za Zasługi dla Policji z rąk Wicepremiera Henryka Kowalczyka odebrał Starosta Pułtuski Jan Zalewski. Wśród wyróżnionych tym odznaczeniem była również Prokurator Rejonowa w Pułtusku Jolanta Świdnicka.

Otwarcie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

W imieniu Samorządu Powiatu Pułtuskiego, a także Samorządów Gminnych z naszego powiatu, głos zabrał Starosta Pułtuski Jan Zalewski, który w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważnym momentem dla funkcjonowania jednostki KPP w Pułtusku jest zyskanie nowej siedziby. Nowy budynek komendy to kwestia istotna nie tylko dla policjantów i pracowników cywilnych pułtuskiej jednostki, ale także dla mieszkańców Powiatu Pułtuskiego. Przypomniał również o wkładzie finansowym z budżetu Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk, wniesionym w zakup działki pod budowę komendy. Z okazji piątkowej uroczystości Starosta Jan Zalewski na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku przekazał symboliczny czek – dotację w wysokości 100 000 zł na zakup samochodu dla Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Dotacja jest wspólnym wsparciem policyjnej floty pułtuskiej komendy ze strony pułtuskich samorządów – Powiatu Pułtuskiego oraz Gminy Pułtusk, Gminy Gzy, Gminy Obryte, Gminy Pokrzywnica, Gminy Świercze, Gminy Winnica i Gminy Zatory.

Otwarcie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Ostatnim punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej śp. Inspektorowi Jarosławowi Olszewskiemu – byłemu Komendantowi Policji w Pułtusku. Aktu odsłonięcia dokonała żona zmarłego Komendanta Sylwia Olszewska wraz z Wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem.

Piątkowe wydarzenie zakończył policyjny piknik dla mieszkańców powiatu pułtuskiego i zaproszonych gości.