Obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – zaproszenie

Obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku - zaproszenie

SAMORZĄD POWIATU PUŁTUSKIEGO

SAMORZĄD GMINY PUŁTUSK

zapraszają mieszkańców miasta i powiatu pułtuskiego
na uroczyste obchody 103. rocznicy

BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU
które odbędą się 15 sierpnia 2023 roku (wtorek)

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

10.00 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (miejsce: ul. Warszawska 27, współorganizator: Związek Piłsudczyków RP Oddział w Pułtusku)

10.25 – Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ignacego Jana Paderewskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości (miejsce: park Domu Polonii, współorganizatorzy: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Dom Polonii w Pułtusku)

10.50 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Wincentego Witosa (miejsce: ul. 3 Maja 20, współorganizator: Stowarzyszenie „Pamięć i Tożsamość im. Wincentego Witosa”

11.15 – Uroczystość przy mogile żołnierzy poległych w 1920 r. W trakcie uroczystości odbędzie się ceremonia rozsypania ziemi przywiezionej z Polskiego Cmentarza Wojennego w Loreto we Włoszech. (miejsce: I cmentarz przy ul. Kościuszki)

12.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny (miejsce: bazylika pułtuska)

Oprawę uroczystości zapewnią: Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 13 Pułku Piechoty oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Pułtusku