Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w pułtuskim Lelewelu

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w pułtuskim LeleweluW piątek 8 września, na placu przed Pułtuską Biblioteką Publiczną im. Joachima Lelewela, odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem uczestnicy wydarzenia czytali powieść „Nad Niemnem”, autorstwa wybitnej polskiej pisarki, przedstawicielki epoki pozytywizmu, Elizy Orzeszkowej. Pułtuska publiczność wysłuchała fragmentów utworu, odczytanych m.in. przez przedstawicieli władz samorządów lokalnych, jednostek organizacyjnych i oświaty. Powiat Pułtuski reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz dyrektorzy powiatowych szkół i jednostek – Anna Kmiołek-Gizara, Anna Majewska, Dorota Orłowska, Aldona Iniarska, Alicja Patalan, Agata Łojek oraz Witold Chrzanowski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

zdj. Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela