Jubileusz 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kacicach

Jubileusz 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w KacicachW sobotę 15 czerwca, Starosta Pułtuski Jan Zalewski wziął udział w uroczystości z okazji Jubileuszu 120 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kacicach, połączonej z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Ochotnicy z Kacic i całej Gminy Pułtusk rozpoczęli świętowanie Mszą Świętą w Kościele św. Stanisława Kostki w Kacicach, po której wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzinami i mieszkańcami, wzięli udział w uroczystym apelu przed strażnicą OSP Kacice.

Sobotnie obchody stały się okazją do wręczenia druhom złotych, srebrnych i brązowych medali za zasługi dla pożarnictwa. Ponadto jednostka OSP Kacice została wyróżniona przez Marszałka Adama Struzika okolicznościowym medalem pamiątkowym Pro Masovia, za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Medal, na ręce Prezesa OSP Kacice dha Stanisława Brzozowskiego, wręczył Starosta Pułtuski Jan Zalewski.

Uroczystość zakończyły podziękowania, gratulacje i życzenia skierowane do druhów OSP Kacice z okazji Jubileuszu oraz wszystkich strażaków jednostek OSP Gminy Pułtusk z okazji gminnych obchodów Dnia Strażaka.

zdj. Pułtusk News, Miasto Pułtusk