Inwestycje i remonty w szkołach Powiatu Pułtuskiego

Wakacje to czas wytężonej pracy, związanej z prowadzonymi inwestycjami i remontami w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Pułtuski. Dzięki pozyskanym przez samorząd środkom zewnętrznym oraz własnym, wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2023/2024, uczniowie pułtuskich szkół ponadpodstawowych rozpoczną naukę w zmodernizowanych, nowoczesnych i świetnie wyposażonych obiektach.

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

Trwają prace związane z modernizacją szkoły z zewnątrz i wewnątrz budynku. W nowym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele korzystać będą z odnowionej sali gimnastycznej, w której wymieniona została podłoga sportowa, wstawione nowe okna, zamontowana klimatyzacja i rolety elektryczne.
W części parterowej szkoły, na korytarzach i w pracowniach lekcyjnych, wymieniona została podłoga, pomalowane ściany i wykonana lamperia mozaikowa, a także wymieniona stolarka drzwiowa.  Wymieniono całą instalację elektryczną, sieć LAN i monitoring wizyjny. Dodatkowo szkoła zyska nowy parking na 38 miejsc, zlokalizowany obok boiska. Odnawiana została jest także biblioteka i pokój nauczycielski. Dzięki udziałowi w programie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa powiększy się księgozbiór szkoły o lektury i literaturę współczesną, biblioteka zyska nowe elementy wyposażenia.
Realizacja projektu Fachowcy Ruszkowskiego – nowoczesne kształcenie w branży informatycznej i logistycznej w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku – to nowe komputery do pracowni informatycznej, monitor interaktywny, drony oraz tachograf cyfrowy dla logistyków.

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku

W szkole trwają prace inwestycyjno-remontowe. Kompleksowo przebudowane zostanie poddasze i wykonana nowa klatka schodowa. Na nowo zaaranżowanej powierzchni poddasza powstanie pięć pracowni szkolnych, pokój nauczycielski, łazienki dla uczennic i uczniów oraz personelu.
W części frontowej korytarza pierwszego piętra budynku szkoły i parteru prowadzone są prace związane z wykonaniem dodatkowych instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, C.O. i instalacji hydrantowej. Powstaną dodatkowe pomieszczenia sanitarne dla uczniów i pracowników szkoły.
Na pierwszym piętrze położona zostanie nowa podłoga, wymienione okna na specjalistyczne okna przeciwpożarowe oraz stolarka drzwiowa w klasach. Trwają prace nad trzema pomieszczeniami do zajęć wychowania fizycznego – siłowni, szatni i sali przeznaczonej na ćwiczenia ogólnorozwojowe i grę w tenisa stołowego. Poprawie ulegną również ciągi komunikacyjne, które zabezpieczą drzwi przeciwpożarowe i hydranty. W ramach prowadzonych prac budowlanych, całkowicie  zmodernizowana będzie kotłownia szkolna. Wszystkie te prace przyczynią się znacząco do poprawy warunków kształcenia i spełnienia wymogów obecnie obowiązujących przepisów bhp i p/poż.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku

Podczas wakacji wykonywane są prace malarskie. Ponadto zakupiono certyfikowane wyposażenie do sali przedszkolnej: zestaw mebli (meblościanka), stoliki sześciokątne, krzesełka, szafka z pojemnikami, biurko, krzesła wyściełane, tablica biała i tablice korkowe, leżaki przedszkolne, regalik „Miś”. Trwają prace związane z dostosowaniem łazienki do potrzeb dzieci przedszkolnych: zakup i montaż brodzika wraz z baterią, obniżenie umywalki, zakup przewijaka. Zostały zakupione i zamontowane huśtawki wahadłowe „bocianie gniazdo” na potrzeby najmłodszych uczniów placówki.
Ważnym aspektem wakacyjnych prac remontowych jest usunięcie nagłej awarii instalacji elektrycznej, która wystąpiła w kuchni i zapleczu kuchennym placówki.
Zakupiono wyposażenie kuchni w stołówce szkolnej oraz wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
W placówce pojawiły się nowe pomoce dydaktyczne w celu efektywnej realizacji dodatkowych zadań oświatowych, związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, będącymi obywatelami Ukrainy.
Oprócz tego trwają również prace malarskie w gabinecie pedagoga szklonego, do którego zakupiono nowe wyposażenie.