Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2019 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego wpisał się na stałe w kalendarz uroczystości organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pełniące funkcję Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej. W piątek 31 maja 2019 r odbył się XI piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Gospodarstwie Agroturystycznym „Chata za Wsią” w Nowym Skaszewie.
W uroczystości wzięły udział rodziny oraz zaproszeni goście – Wicestarosta Beata Jóźwiak, Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Tomasz Sobiecki oraz Wójtowie Gmin, kierownicy i pracownicy OPS z terenu powiatu pułtuskiego, przedstawiciele mediów Tygodnika Pułtuskiego, Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Frejlich. W tym roku za całokształt pracy wyróżnienie otrzymali: rodzinny dom dziecka, rodzina zastępcza niezawodowa i dwie rodziny zastępcze spokrewnione. Wyróżnienia wręczyła Wicestarosta Beata Jóźwiak, dziękując za trud i pracę jaką rodzice zastępczy włożyli w opiekę i wychowanie dzieci, życząc dalszych sukcesów, sił i wytrwałości w pełnieniu powierzonej roli.
Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci które podczas pikniku wspólnie z pracownikami Centrum bawiły się na świeżym powietrzu, chustą animacyjną, puszczały bańki mydlane, skakały na trampolinie, grały w gry i zabawy pod okiem opiekunów i animatora. Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się jazda konna i spotkanie ze zwierzętami, ponadto podczas trwania pikniku, odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych pn. „Moja Rodzina” .
Piknik to doskonała okazja do wspólnego spotkania rodzin zastępczych oraz możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami, troskami i radościami wynikającymi z pieczy zastępczej.
Obecność i otwartość rodzin, radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów pikniku, jak również dowodem na to, że warto jest podejmować tego typu działania.