DZIEŃ PATRONA SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ANNY KARŁOWICZ W PUŁTUSKU

25 maja 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodzono Dzień Patrona. Honorowymi gośćmi byli rodzice  śp. Anny Karłowicz – państwo Teresa i Franciszek Góreccy.

Corocznie społeczność Ośrodka udowadnia, że jej Patronka – Anna Karłowicz, parafrazując słowa Marqueza „może dla świata była tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi była całym światem”, pozostała w  pamięci i sercach rodziny, współpracowników, wychowanków jako niezwykła osoba, wyjątkowa, skupiona na drugim człowieku, zaangażowana, serdeczna, uśmiechnięta.Podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona uhonorowano uczniów Ośrodka – Puchar Patrona Ośrodka otrzymała Joanna Napiórkowska a Nagrody Specjalne Dyrektora Ośrodka wręczono: Annie Skórze, Łukaszowi Dudzińskiemu i Piotrowi Szczerbie.
Z okazji święta, w imieniu samorządu powiatu pułtuskiego, słowa uznania i życzenia dla całej społeczności Ośrodka przekazał starosta Jan Zalewski.
Po niezwykle wzruszającej części oficjalnej, uczestnicy z uśmiechem obejrzeli program artystyczny „Marzenia się spełniają, jeśli mocno tego pragniemy….”  w wykonaniu uczniów Ośrodka.
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Barbara Perkowska, Anna Kuczyńska, Grażyna Cienkowska, Ewa Ciok, Joanna Kowalczyk,  Ewa Kieszek, Monika Kołodziejczyk.