Dofinansowanie na edukację ekologiczną w Powiecie Pułtuskim

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie„Ekologiczny piknik rodzinny w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000 zł

Dofinansowanie na edukację ekologiczną w Powiecie PułtuskimW poniedziałek 24 kwietnia, w Sali Koncertowej Domu Polonii, Powiat Pułtuski podpisał umowę dotacyjną na działania związane z edukacją ekologiczną. W ramach wsparcia finansowego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 30 000 zł, w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku zostanie zorganizowany ekologiczny piknik rodzinny. Stosowną umowę podpisali: Starosta Pułtuski Jan Zalewski, Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak oraz Skarbnik Powiatu Renata Krzyżewska. Z ramienia WFOŚiGW umowę podpisała Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa Funduszu. Podczas uroczystego przekazania podpisanych umów pułtuskie Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Dyrektor Anna Majewska.

Celem programu „Ekologiczny piknik rodzinny” jest wspieranie lokalnych inicjatyw propagujących przedsięwzięcia polegające na budowaniu postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska oraz pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego. Program jest skierowany do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. Każdy samorząd może liczyć na 30 tys. zł dotacji. Beneficjentami końcowymi są szkoły.

– Przyznawane przez WFOŚiGW w Warszawie dotacje wspierają powstawanie kolejnych inwestycji służących edukacji ekologicznej. Są ważnym elementem naszych działań związanych z ochroną środowiska na Mazowszu. Zwiększają świadomość lokalnych społeczności, szczególnie najmłodszych. Wspieramy lokalne inicjatywy, które ułatwiają budowanie postaw proekologicznych oraz pogłębiają wiedzę i wrażliwość ekologiczną. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić w tym roku dotacje na organizację ekologicznych pikników rodzinnych we wszystkich samorządach województwa mazowieckiego – wskazała Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Oprócz Samorządu Powiatu Pułtuskiego, na terenie powiatu pikniki zaplanowały gminy: Gzy, Obryte, Pułtusk, Świercze, Winnica i Zatory. Gminy Świercze i Winnica oraz gmina miejska Pułtusk wybudują nowe ścieżki edukacyjne. Stowarzyszenie „Z serca” otrzyma ponad 57 tys. na akcję edukacyjną: „Czysta rzeka prawem każdego człowieka”. Łącznie do beneficjentów z powiatu pułtuskiego trafi 537 285,06 zł z WFOŚiGW w Warszawie.