Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do składania wniosków w ramach programu „Aktywny Samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Aktywny Samorząd – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do składania wniosków Aktywny Samorząd – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do składania wniosków

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do składania wniosków:

1. W ramach programu „Aktywny Samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obszary wsparcia to m.in.:
– pomoc w uzyskaniu prawa jazdy,
– pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego,
– pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.pcprpultusk.pl lub pod nr tel. 23 692 54 83 wew. 20.

1. O dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Wsparcie adresowane jest do osób:
– ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,
– pobierających naukę w szkole wyższej,
– pobierających naukę w szkole policealnej bądź kolegium,
– mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Termin składania wniosków: od 01.03.2023 r. do 30.03.2023 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2022/23).