Nowe policyjne radiowozy zasiliły flotę pułtuskiej komendy

Nowe policyjne radiowozy zasiliły flotę pułtuskiej komendyW środę 10 stycznia, na placu przed Komendą Powiatową Policji w Pułtusku, odbył się uroczysty apel  z okazji poświęcenia i przekazania nowych radiowozów policyjnych. Jeden z samochodów (Kia Sportage) został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu w kwocie 100 000 zł z budżetów lokalnych samorządów – Powiatu Pułtuskiego oraz gmin – Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica i Zatory, drugi zaś (Skoda Scala) w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. W uroczystości udział wzięła Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak oraz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu w Pułtusku Mirosław Barszcz, a także burmistrz Pułtuska oraz wójtowie gmin. Samorządowców, policjantów oraz pracowników pułtuskiej komendy powitał Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku mł. insp. Paweł Antośkiewicz.

Jak podkreśliła podczas apelu oficer prasowa KPP w Pułtusku kom. Milena Kopczyńska, policyjne radiowozy pokonują dystans nawet do 50 tysięcy kilometrów rocznie. Z uwagi na charakter służby, często są one wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby były sprawne i nowoczesne, co w ogromnym stopniu ułatwia mundurowym podejmowanie szybkich działań, np. w celu dotarcia do osób zaginionych w trudnym terenie.

Nowe policyjne radiowozy zasiliły flotę pułtuskiej komendy

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, dlatego Powiat Pułtuski od lat wspiera działania pułtuskich mundurowych.

v

Kluczyki do radiowozu zakupionego dzięki wsparciu finansowemu od lokalnych samorządów przekazała na ręce funkcjonariusza KPP Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak. Radiowozy poświęcił kapelan Komendy Powiatowej Policji w Pułtuski ks. infułat Wiesław Kosek.