100 000 zł na nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie stołówki szkolnej w SOS-W w PułtuskuW związku z ustanowieniem wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, Powiat Pułtuski otrzymał dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu funkcjonowania kuchni i jadalni Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Wartość zadania wyniosła 100 000,00 zł, z czego 80 000,00 zł to dotacja celowa Wojewody Mazowieckiego, reprezentowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz 20 000,00 zł wkład własny samorządu.

Udział w programie pozwolił na zakup niezbędnego i nowoczesnego wyposażenia kuchni, takiego jak: stanowiska do sporządzania potraw i napojów (stoły produkcyjne, piec konwekcyjno-parowy, zlewozmywaki, zestawy garnków i innych naczyń kuchennych, zestaw noży kuchennych, lodówka, robot kuchenny wieloczynnościowy), stoły produkcyjne ze stali nierdzewnej, krajalnica, szatkownica elektryczna do warzyw, maszynka do mielenia mięsa typu WILK, elektryczna kotleciarka do mięsa z tłuczkiem, patelnia elektryczna, kuchnia elektryczna, kociołek warzelny, obieraczka do ziemniaków, termosy, stanowiska do mycia rąk, jak również szafa do przechowywania wyposażenia kuchni.

Zakupiono także niezbędne wyposażenie miejsca do spożywania przez uczniów posiłków, takie jak: komplety sztućców, zestawy talerzy, wazy i łyżki wazowe, kubki do napojów.

Poprawie standardu funkcjonowania stołówki służyło także wykonanie niezbędnych prac przygotowawczych, naprawczych i remontowych, które w całości zostały sfinansowane z własnych środków budżetowych w wysokości 159 897,58 zł.

Obecnie odnowiona, wyposażona w profesjonalny i funkcjonalny sprzęt stołówka szkolna przygotowuje smaczne i zdrowe całodzienne posiłki, które wydaje uczniom i wychowankom niezależnie od realizowanego przez nich etapu edukacyjnego.