Uroczystość w Dniu Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

27 września obchodzony jest Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji, w 83. rocznicę powstania tajnych struktur RP, przy mogile Żołnierzy Armii Krajowej na I cmentarzu w Pułtusku, odbyła się uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Hołd walczącym w obronie Ojczyzny oddali przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych – Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk, służb mundurowych, szkół, jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, organizacji społecznych i politycznych, instytucji, przedsiębiorstw oraz mieszkańcy Pułtuska. Podczas uroczystości wartę honorową wystawili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego „Feniks” im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku – Sebastian Piecychna i Mateusz Smoleński. Dowódcą uroczystości był Karol Bystrek.