Kolejna przebudowana droga w Powiecie Pułtuskim oddana do użytku

Kolejna przebudowana droga w Powiecie Pułtuskim oddana do użytkuDobiegła końca długo wyczekiwana drogowa inwestycja w Powiecie Pułtuskim pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2422W” na odcinku Strzegocin-Szyszki-Begno. W poniedziałek 11 września, w Strzegocinie (gmina Świercze), dokonano odbioru drogi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Pułtuskiego – Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Beata Jóźwiak, Członek Zarządu Powiatu Wojciech Żukowski, ponadto wójtowie gmin, przez które przebiega droga – Świercze – Adam Misiewicz i Gzy – Cezary Wojciechowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Kamiński, Inspektor Nadzoru Przemysław Woźniak, przedstawiciel wykonawcy firmy „Drogi i Mosty” Jana Kaczmarczyka – Marcin Kaczmarczyk oraz kierownik budowy Sławomir Wiśniewski.

Mazowsze dla równomiernego rozwoju

Zadanie pn. Budowa, przebudowa dróg powiatowych w Powiecie Pułtuskim oraz Przebudowa drogi powiatowej nr 2422W współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego

Zadanie pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 2422W" dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2422W” dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Realizacja inwestycji możliwa była dzięki dofinansowaniu, jakie Samorząd Powiatu Pułtuskiego otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 9 500 000,00 zł, wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w kwocie 700 000,00 zł oraz z budżetu Powiatu Pułtuskiego. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 12 299 999,99 zł.