Wieniec Powiatu Pułtuskiego wyróżniony na Dożynkach Województwa Mazowieckiego

Wieniec Powiatu Pułtuskiego wyróżniony na Dożynkach Województwa MazowieckiegoW niedzielę 27 sierpnia, w Bieżuniu (Powiat Żuromiński), odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej, które są doskonałą okazją do kultywowania regionalnych tradycji oraz wspólnego dziękowania za zebrane plony, celebrowania efektów pracy rolników oraz przedsiębiorców z naszego regionu. Dożynkom Wojewódzkim co roku towarzyszy konkurs na wieniec, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Tym razem zgłosiło się do niego 48 powiatów z Mazowsza, wśród których nie mogło zabraknąć Powiatu Pułtuskiego. Miło nam poinformować, że wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Mystkówiec-Kalinówka, z terenu gminy Zatory, otrzymał wyróżnienie. Symboliczny czek reprezentantom sołectwa, w czwartek 31 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Pułtusku, wręczyła Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Wieniec Powiatu Pułtuskiego wyróżniony na Dożynkach Województwa Mazowieckiego

Wieniec w kształcie wiatraka wpleciono ze zbóż, z dbałością o każdy szczegół. Dach i skrzydła wiatraka wykonano ze słomy, a wiecho z owsa. Został on przyozdobiony słonecznikami i polnymi kwiatami. Na wieńcu umieszczono woreczki z mąką, ziarnami zbóż, pestkami i bochen chleba.