Inauguracja roku akademickiego Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku – filii AFiB „Vistula”W sobotę 26 października, w Auli im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, odbyła się inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w Akademii im. Aleksandra Gieysztora, filii Akademii Finansów i Biznesu „Vistula”. Z ramienia Samorządu Powiatu Pułtuskiego w uroczystości udział wziął Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pułtuskiego Tadeusz Nalewajk. Inaugurację rozpoczęło odśpiewanie Hymnu Państwowego. Przybyłych gości, wykładowców i studentów powitał generał dr Bogusław Bębenek – Dyrektor kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

Podczas inauguracji głos zabrał również Prorektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula dr hab. Radosław Lolo. Ponadto odczytano list Ministra Nauki z okazji inauguracji roku akademickiego 2024/2025. Kolejnym punktem uroczystości była immatrykulacja, podczas której ślubowanie złożyli studenci pierwszego roku. Aktu immatrykulacji dokonała Dziekan Wydziału Humanistycznego dr Małgorzata Gogolewska-Tośka.

Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Meteoryt Pułtusk”, który wygłosiła dr Jadwiga Biała.

zdj. Pułtusk News