85. rocznica deportacji ludności żydowskiej z Pułtuska

85. rocznica deportacji ludności żydowskiej z PułtuskaW czwartek 26 września, przy pomniku upamiętniającym pułtuską społeczność żydowską, z inicjatywy nauczycielki Wandy Konieckiej-Pieńkos oraz dyrektora Muzeum Regionalnego w Pułtusku Andrzeja Popowicza, odbyła się uroczystość upamiętniająca 85. rocznicę deportacji ludności żydowskiej z Pułtuska. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek i szkół, m.in. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku. Kwiaty z ramienia Samorządu Powiatu Pułtuskiego złożyła dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Starostwa Powiatowego w Pułtusku Agnieszka Wądolna wraz z przedstawicielem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Mariuszem Koczarą. W czwartkowej uroczystości wzięła również udział Prezes Pułtuskiego Stowarzyszenia Dialogu „Most” Aneta Szymańska.