Przygotowanie jednostek oświatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Przygotowanie jednostek oświatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnegoWe wtorek 27 sierpnia, radni Rady Powiatu w Pułtusku wzięli udział we wspólnym, wyjazdowym posiedzeniu komisji stałych, które odbyło się w powiatowych szkołach i placówkach oświatowych. Celem spotkania była ocena przygotowania jednostek do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025.

W okresie przerwy wakacyjnej we wszystkich szkołach prowadzone były prace modernizacyjne oraz naprawczo – konserwacyjne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa, stanu technicznego budynków oraz standardów klas i pracowni. Poniżej informacja o przeprowadzonych pracach remontowych w okresie wakacji.

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku:

• prace remontowe w pracowniach, w tym: malowanie w trzech salach, wyburzenie ścianki w jednej sali, wymiana podłóg w dwóch salach, malowanie lamperii w czterech salach; odświeżenie i przymocowanie listew zabezpieczających w czterech salach; remont gabinetu dyrektora; remont instalacji elektrycznej w magazynie przeznaczonym do wynajęcia; montaż rolet w sali lekcyjnej i sali tradycji.

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku:

• dokonano końcowego odbioru technicznego zadania inwestycyjnego pn. ,,Roboty budowlane w budynku ZS im. B. Prusa w Pułtusku (w dniu 16.07.2024r.), w tym:
    – remont poddasza użytkowego, wykonanie klatki schodowej z I piętra na poddasze, w tym remont korytarza parteru i I piętra w części frontowej budynku,
    – wykonanie łącznie 9 sanitariatów na kondygnacjach budynku szkoły,
    – wykonanie 2 przyłączy sieci wodociągowej do budynku szkoły,
    – wykonanie sieci hydrantowej,
    – wykonanie niezbędnych prac elektrycznych, sanitarnych w ramach zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku,
    – budowa nowej kotłowni zasilającej budynek szkoły.

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku:

• roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa przy zabytku A-1406-Budynek LO. im. P. Skargi w Pułtusku”, w tym:
    – demontaż instalacji centralnego ogrzewania,
    – montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania,
    – izolacja cieplna przewodów poziomych instalacji,
    – wymiana rur centralnego ogrzewania,
    – zabudowa rur instalacji centralnego ogrzewania w salach lekcyjnych na parterze,
    – zabudowa rur instalacji centralnego ogrzewania w toaletach,
    – malowanie korytarzy,
    – malowanie sal lekcyjnych,
    – malowanie pomieszczeń administracyjnych i gospodarczych,
    – remont klatki schodowej od ul. Benedyktyńskiej na parterze, pierwszym i drugim piętrze,
    – położenie na drugim piętrze na korytarzu marmolitu na wysokość 1,5 metra,
    – remont sali komputerowej (położenie terakoty na posadzce, wymiana przewodów elektrycznych),
    – malowanie lamperii na klatce schodowej od ul. Benedyktyńskiej lakierem,
    – malowanie lamperii we wszystkich salach lekcyjnych;
  • wymiana oświetlenia na lampy ledowe: sala 39, gabinet dyrektora, sekretariat, pomieszczenie administracyjne, korytarze na parterze, pierwszym i drugim piętrze;
  • wymiana przełączników i gniazdek w całej szkole;
  • zabezpieczenie okien na klatce schodowej poprzez wstawienie zapór metalowych;
  • cyklinowanie podłóg w salach 31 i 43 w tym szlifowanie, szpachlowanie i lakierowanie podłóg.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku:

• w ostatnim czasie budynek Ośrodka przeszedł gruntowną przebudowę, w związku z tym wykonano tylko drobne prace remontowo – konserwacyjne oraz doposażono plac zabaw dla dzieci.