Pułtuskie Święto Policji w 105. rocznicę powstania Policji Państwowej

Tegoroczne pułtuskie obchody Święta Policji, połączone ze 105. rocznicą powstania Policji Państwowej, odbyły się w środę 10 lipca. Na placu przed Komendą Powiatową Policji w Pułtusku zgromadzili się funkcjonariusze i pracownicy cywilni pułtuskiej jednostki, na czele z Komendantem mł. insp. Sławomirem Żelechowskim oraz zaproszeni goście. Powiat Pułtuski reprezentowała Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, Członek Zarządu Powiatu w Pułtusku Emilia Gąsecka oraz Radny Powiatu Pułtuskiego, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Mirosław Barszcz. Kierownictwo mazowieckiego garnizonu reprezentował inspektor Paweł Herbuś – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

Tradycją Święta Policji jest wręczanie awansów zawodowych i medali pułtuskim funkcjonariuszom policji oraz nagród, przyznawanych przez lokalne samorządy.

W tym roku Nagrody Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz sumienną i rzetelną pracę na rzecz społeczności Powiatu Pułtuskiego otrzymali:

st. sierż. Daniel Gnatowski – kontroler Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku
st. asp. Renata Zdunek – Zastępca Dyżurnego  Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku
sierż. szt. Rafał Grabowski – dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Po zakończonej części oficjalnej zebrani goście zostali zaproszeni na Piknik Policyjny, gdzie mieli okazję m.in. odwiedzić stoiska edukacyjne, obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych oraz wypróbować symulator dachowania.