85. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

85. rocznica powstania Polskiego Państwa PodziemnegoW piątek 27 września, przy mogile Żołnierzy Armii Krajowej na I cmentarzu w Pułtusku, odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie struktur RP – Polskiego Państwa Podziemnego – zorganizowana przez Samorząd Powiatu Pułtuskiego i Samorząd Gminy Pułtusk. Hołd walczącym w obronie Ojczyzny oddali przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych służb mundurowych, szkół, jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, organizacji i instytucji.

Podczas uroczystości wartę honorową wystawili członkowie pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty – Oliwia Horn i Łukasz Załoga oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku – Bartosz Kaczmarczyk i Michał Grabowski. Dowódcą uroczystości był Jacek Jusiński. Rys historyczny, związany z powstaniem tajnych struktur RP, przedstawiła dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku Dorota Orłowska. Z ramienia Samorządu Powiatu Pułtuskiego kwiaty złożyła Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak oraz Członek Zarządu Powiatu w Pułtusku Emilia Agata Gąsecka.