27 września – Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

W dniu dzisiejszym na I cmentarzu w Pułtusku przed mogiłą Żołnierzy AK uczczono bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, którzy w niezwykle trudnych warunkach walczyli o niepodległość swojej Ojczyzny. Oprawę uroczystości zapewnili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku przy wsparciu Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. Historię tajnych struktur państwa polskiego z okresu II wojny światowej przedstawiła Elżbieta Suwińska – nauczycielka historii w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Hołd walczącym oddali Kombatanci, przedstawiciele Rządu RP, reprezentanci samorządów Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk, powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, uczniowie szkół z terenu Powiatu Pułtuskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych, organizacji pozarządowych i partii politycznych. Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentowali: Jan Zalewski Starosta Pułtuski, Beata Jóźwiak Wicestarosta oraz Tadeusz Nalewajk Przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku.