15 marca – Światowy Dzień Praw Konsumenta

Każdego roku, 15 marca, konsumenci obchodzą swoje święto. Jest to święto każdego z nas! Światowy Dzień Praw Konsumenta został ustanowiony w 1983 roku. Przypada on w rocznicę przemówienia wygłoszonego w 1962 roku w Kongresie USA przez prezydenta Johna Kennedy`ego, w sprawie projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Każdego roku, 15 marca, konsumenci obchodzą swoje święto. Jest to święto każdego z nas! Światowy Dzień Praw Konsumenta został ustanowiony w 1983 roku. Przypada on w rocznicę przemówienia wygłoszonego w 1962 roku w Kongresie USA przez prezydenta Johna Kennedy`ego, w sprawie projektu ustawy o ochronie praw konsumenta.
Sformułował w nim cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Wówczas padło z jego ust stwierdzenie „Konsumenci to my wszyscy”.

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta, wszystkim mieszkańcom Powiatu Pułtuskiego, życzę przemyślanych i udanych transakcji, trafnych decyzji konsumenckich, bezpiecznych produktów oraz przyjaznych sklepów i życzliwych sprzedawców. Abyście mieli Państwo kontakt wyłącznie z uczciwymi przedsiębiorcami oraz czerpali jak najwięcej radości i zadowolenia z dokonanych wyborów. W codziennym pośpiechu szanujcie, drodzy Konsumenci, swój podpis i rozważnie zawierajcie umowy. Niech globalny rynek w jak największym stopniu zaspokaja wszelkie potrzeby, a transakcje będą zawsze udane.

Dorota Ciosek
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pułtusku