130 000 zł na przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

W piątek 7 lipca, Powiat Pułtuski podpisał aneks do umowy w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Pierwotną umowę samorząd Powiatu podpisał w 2020 roku. Wówczas z pozyskanego dofinansowania skorzystał Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Tym razem Powiat Pułtuski otrzymał dotację w kwocie 130 000 zł, która przeznaczona zostanie na wzbogacenie oferty edukacyjnej oraz wyposażenie Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku.
Umowę z Marszałkiem Adamem Struzikiem, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, podpisał Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz członek Zarządu Powiatu w Pułtusku Zbigniew Księżyk, przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Renaty Krzyżewskiej.
Celem projektu jest podniesienie jakości nauczania w szkołach z terenu województwa mazowieckiego, poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.